Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Citrix'in Faydaları ve Yüksek Kullanıcı Deneyimi
#1
Citrix, 28 yıldan fazla bir zamandır uygulama, masa üstü ve sunucu sanallaştırma yanı sıra ağ ve sunucu güvenliği, iletişim ve veri depolama alanlarında teknoloji geliştirip hayatımızı kolaylaştıran bir teknoloji şirketi.

XenApp güçlü bir uygulama paylaşımı yazılımı olmakla birlikte, sanallaştırmanın temel konseptlerine uygun olarak çalışmaktadır. Her kullanıcının her cihazına ayrı ayrı uygulama kurmak yerine, uygulamaları merkezi bir sunucu üzerine kurarak kullanıcıların herhangi bir cihazdan ve herhangi bir ortamdan güvenli bir şekilde kullanmasına olanak sağlayabilirsiniz.

XenApp ile sanallaştırmanın organizasyonlara sayısız faydası var. Bu faydaların başında güvenlik, verinin merkezileştirilmesi, veri hırsızlığının engellenmesi, düşük güç tüketimi, yönetim-bakım-yenileme masraflarında azalma gibi birçok başlık sayılabilir. Bu yazımızda altı ana başlıktan bahsedeceğiz.

GÜVENLİ UZAK BAĞLANTI

Kullanıcılarınızın ihtiyaç duydukları herhangi bir anda ve herhangi bir yerden uygulamalarına güvenli bir şekilde erişmelerini nasıl sağlarsınız? Evden olabilir, uzak ofisten olabilir, seyahat sırasında otelden olabilir… XenApp ile bu iş çok kolay bir hal alıyor. Yapmaları gereken tek şey, interneti olan bir cihazdan şirket merkezindeki uygulamalarına erişmek. Hem de güvenli bir şekilde. Bu sayede şirket verilerinizin %100 kendi veri merkezinizde kalmasını sağlarsınız. Dışarıya asla veri çıkmaz. Kullanıcıların diz üstü bilgisayarları kaybolsa/çalınsa dahi veri asla üçüncü şahısların eline geçemez.

MASRAFLARIN KONTROLÜ

Standart kullanıcıların, basit uygulamaları kullanması için artık yüksek fiyatlı bilgisayarlara ve/veya dizüstü cihazlara para vermek zorunda değilsiniz. Kimin gerçekten ne kadar kaynağa ihtiyacı varsa bunu ölçeklendirip ona göre yatırım yapacak veya mevcut yatırımlarınızı koruyacaksınız.

MOBİL UYGULAMALAR

Kurumsal iş dünyası artık gelişen mobilite ile Microsoft uygulamaları başta olmak üzere bütün kaynaklara diledikleri mobil cihazdan ulaşmak istiyor. XenApp ile kullanıcılarınıza yüksek performanslı mobil kullanıcı deneyimi yaşatabilirsiniz. Hem de ek bir masraf yapmadan, maliyete katlanmadan.

UYGULAMALARLA BİRLİKTE VERİ TAŞIMA DERDİNE SON

Gelişen teknoloji ile değişen işletim sistemleri arasında geçiş yaparken verilerinizi de işletim sistemleriniz ile taşımak zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken tek şey istediğiniz işletim sistemini kurarak bir önceki işletim sisteminizdeki hayatınıza kaldığınız yerden devam etmek. Windows ile birlikte tüm uygulamaları baştan kurma derdine son.

VERİ GÜVENLİĞİ

Tasarımcılar, mühendisler, uygulama geliştiren yazılımcılar; kimse aslında göründüğü kadar masum olmayabilir. Grafiksel ortamlarda hazırlanan yüksek mühendislik isteyen tasarımlarınız artık çalışanlarınızla birlikte iş değiştirmek zorunda kalmayacak. Verileriniz merkezileştirilmiş sunucularınızda durduğu sürece kullanıcılar sadece uygulamalara erişip onları kullanabilecekler. Giderken de veda etmekten başka yapabilecekleri bir şey kalmayacak.

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ KULLANICI DENEYİMİ

Citrix’in HDX teknolojisi ile kullanıcılarınıza pırıl pırıl bir deneyim yaşatacaksınız, hem de uzak bağlantılarda bile sanki yerel ofiste çalışıyormuşçasına. Artık piksel piksel görüntü taşıyan protokollerle uğraşmak zorunda değilsiniz.

Citrix’in teknolojileri ve sağladığı imkânların sadece bir kısmından bahsederken bile kısa cümlelerle tanımlamanın ne kadar zor olduğunu fark ettim. Daha teknik detaylara girildiği zaman çağımızın teknoloji devriminde geldiği noktayı daha iyi anlamamak için kör olmak gerekiyor.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi