Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dell EMC Data Domain Boost Nedir?
#1
Selamlar. Dell EMC'nin Data Domain Boost yazılımı nedir bir bilginiz var mı?
Bul
Alıntı
#2
Aslında bu soruyla birlikte bir de Boost'a ihityacım var mı? sorusu gündeme gelir Smile

Basitçe Data Domain Boost, yedekleme sunucularının ve istemcilerin bir Data Domain yedekleme cihazı ile nasıl etkileşime girdiğini kontrol eden bir yazılımdır. Symantec'in OST (Açık Depolama Teknolojisi) protokolünü temel alır ve Data Domain özelliklerini kaynağa genişletmenin bir aracıdır. Bu API entegrasyonu, üç farklı avantaj daha ekler:

- Veri tekilleştirme işlemini dağıtır ve sonuçta daha hızlı veri akışı ve azaltılmış sunucu CPU kullanımı elde edilir.

- Yedekleme uygulamasının, yedeğini yinelenmiş yedekleme kümelerinin çoğaltılmasını doğal olarak kontrol etmesini sağlar.

- Geliştirilmiş yük dengeleme ve bağlantı yerine çalışma olanağı sağlar, böylece bağlantı toplama gereksinimi ortadan kalkar.


Dell EMC Data Domain Boost yazılımına baktığımızda ise yedekleme ve Veri Alanı Sistemleri arasında gelişmiş entegrasyon sağladığını görüyoruz. Bu yazılım sayesinde tekilleştirme sürecinin parçaları yedekleme sunucusuna veya uygulama sunucusuna dağıtılıyor, bu da sadece özgün veri segmentlerinin Veri Alanı sistemine gönderilmesini sağlayacak şekilde istemci tarafı tekilleştirmeyi mümkün kılıyor. 

Bu özellik, %50 daha hızlı yedekleme sağlıyor ve ağ bant genişliği gerekliliklerini %80 ila %99 oranında da azaltıyor. Yazılım gelişmiş yük dengeleme ve yük devretme sunarak iş yapma oranını ve esnekliğini daha da iyileştiriyor. Veri Alanı sistemleri, özel, hibrit ve genel bulut uygulamalarında veri koruma için her sistemde çoklu yazılımın kullanıcılarına güvenli erişim sağlayabilmesi de bir diğer artısı. Yazılımın kullanıcılara kendi verileri için güvenli erişim sağlaması, Data Domain Boost ortamlarında bir Veri Alanı sisteminde güvenli çoklu kullanım hakkını mümkün kılan mantıksal veri ayrıştırmanın temelini oluşturuyor.

Yazılım aynı zamanda yöneticilere tüm yedekleme kopyaları için tek bir yönetim noktası sunarak yedekleme yöneticilerinin Veri Alanı sistemleri arasında replikasyonu kontrol etmelerini sağlıyor. Bu aynı zamanda yedekleme yöneticilerinin her bir yedekleme kopyası için ayrı ayrı saklama dönemleri ayarlamalarını mümkün kılarak daha esnek saklama yönetimi sağlıyor.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi