Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IBM QRadar Security Intelligence Platform Nedir?
#1
IBM QRadar Security Intelligence Platform, güvenlik bilgileri ve olay yönetimi (SIEM) ile, günlük yönetimini, olağandışı durumların belirlenmesini, güvenlik ile ilgili olayların adli olarak soruşturulmasını, olaya müdahale işlemlerini, yapılandırma ile güvenlik açığı yönetimi özelliklerini bir arada sağlayan bütünleşik bir platform olarak kullanıcılara sunulmuştur. Kullanıcı dostu arayüzleri ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti sağlayan QRadar gelişmiş tehditleri algılamak için Sense Analytics Engine'i kullanır.[Resim: ibmqvmscreen.jpg]
Özellikleri:
Günlük olayları, ağ akışları, ağ paketleri, güvenlik açıkları, kullanıcı ve varlık verilerinin analizi için tek bir mimari.
Yüksek riskli tehditleri, saldırıları ve güvenlik ihlallerini belirlemek için Sense Analytics'i kullanan gerçek zamanlı ilişkilendirme.
Alınan milyarlarca günlük veri noktası arasında yüksek öncelikli olayları önceliklendirme.
Aygıt yapılandırma sorunları ve bilinen güvenlik açıkları nedeniyle var olan risklerin proaktif analizi.
Olaylara otomatik bir biçimde müdahale etme.
Veri toplama, ilişkilendirme ve raporlama yetenekleri sayesinde yasal düzenlemelere otomatik bir biçimde uyumluluk sağlama.


Bu Platform içindeki ürünler, güvenliğe ilişkin bir yaklaşım sağlamak üzere IBM X-Force araştırma ve geliştirme ekibinin uzmanlığını kullanır.
IBM X-Force ARGE, en bilinen ticari güvenlik araştırma ve geliştirme ekiplerinden biridir.
Bu güvenlik uzmanları 88.000'in üzerinde bilgisayar güvenliği açığından oluşan veritabanı, 25 milyarın üzerinde kataloglu web sayfası ve URL ile web ortamında genel bilgi/belge toplayıcısı, uluslararası istenmeyen posta derleyicisi ve her gün toplanan milyonlarca casus yazılım örneği de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan güvenlik sorunlarını izler ve analiz eder.
X-Force, müşterilerin, araştırmacıların ve genel olarak en yeni güvenlik risklerinin daha iyi anlaşılmasına ve yeni çıkan tehditlerin aşılmasına yardımcı olacak, IBM X-Force Tehdit Zekası Üç Aylık raporu da dahil olmak üzere birçok düşünce liderliği varlığı üretir. Üç aylık raporların yanı sıra Yönetilen Güvenlik Hizmetlerinin öngörülerine dayalı araştırma belgeleri ve web seminerleriyle birlikte SecurityIntelligence.com adresinden düzenli olarak web günlüğü gönderileri yayınlanır.

 [Resim: x_force.jpg]
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi