Konuyu Değerlendir
 • 1 Oy - 5 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
KABLOLU VE KABLOSUZ AĞLAR İÇİN UÇ NOKTA GÖRÜNÜRLÜĞÜ
#1
Star 

KABLOLU VE KABLOSUZ AĞLAR İÇİN UÇ NOKTA GÖRÜNÜRLÜĞÜGüvenlik ve uyum için günümüzün ön koşulu (Clearpass)


Birinin masasına yaklaşıp ağa nasıl bağlandığını kolayca görme devri artık kapandı. Kendi Cihazını Getir (BYOD) cihazları ile güvenlik kameraları gibi yönetilmeyen cihazlar ve Nesnelerin İnterneti sınıfındaki diğer yeni uç noktalar, BT departmanlarının tam görünürlük elde etmesini artık imkansız hale getiriyor.

 

ZORLUKLAR

Eskiden, bağlantı uç noktalarını tespit etmek için kapsamlı uç nokta yönetim çözümleri, aracılar ve manuel güncellenen çoklu uç nokta veri tabanları kullanılıyordu. Ancak, pek çoğu kullanıcıya göre değişen Kendi Cihazını Getir istekleri, misafir erişim uygulamaları ve sahte kablolu/kablosuz uç noktalar sonucu BT departmanının büyük bir yük altında kalması nedeniyle bu uygulamaların hiçbiri istenen sonuçları veremiyordu.
 

Önümüzdeki üç yıl içinde ağlara milyarlarca Nesnelerin İnterneti cihazının bağlanacağı beklentisi ve özellikle son dönemde kamuoyuna ifşa olmuş güvenlik ihlalleri düşünüldüğünde, BT profesyonellerinin gerçek zamanlı görünürlük ve raporlama talep edeceklerine kesin gözüyle bakılıyor. BT profesyonelleri, periyodik güncellemeler yerine konumdan, zamandan veya uç nokta tipinden bağımsız olarak kesintisiz izleme ve profil oluşturma imkanı sunan bir çözüme ihtiyaç duyuyor.

 

GÜNÜMÜZÜN AKILLI GÖRÜNÜRLÜK ÇÖZÜMÜ

 

Aruba’nın ClearPass ürün ailesi, bağımsız bir cihaz olarak veya kapsamlı bir bilişim politikası uygulama çözümünün içinde gerçek zamanlı ve aracısız profil oluşturabilme imkanı tanıyarak ağ ve güvenlik kuruluşlarına önemli bir rekabet avantajı kazandırıyor.

 

Her iki ürün de, dinamik veya statik IP adresleri aracılığıyla AAA hizmetinin devre dışı veya etkin olduğu kablolu ve kablosuz ağlardaki uç noktaları ve ağ cihazlarını kesintisiz olarak tespit edebilmenize imkan tanıyor. Kapsamlı bilgiler sunan göstergeler, toplam uç nokta sayısını kategoriye, ürün ailesine ve cihaz türüne göre görebilmenizi sağlıyor.


ARUBA CLEARPASS ÜRÜN AİLESİNİN SUNDUĞU AVANTAJLAR

 

 • Güvenlik ve denetim taleplerine yönelik olarak uç noktaların otomatik algılanması ve sınıflandırılması
 • Sabit cihazların ve Kendi Cihazını Getir cihazlarının kesintisiz izlenmesi
 • Nesnelerin İnterneti ve Kendi Cihazını Getir akıllı telefonları gibi cihazları bulabilmenizi sağlayan aracısız görünürlük
 • Görünürlüğü pek çok güvenlik ve BT hizmeti çözümüne kadar genişleten bağlamsal öznitelik paylaşımı
 • Manuel veri tabanı güncellemesi yapma ihtiyacını ortadan kaldıran iş akışı
 • Uç noktaların sayısının, türlerinin ve özniteliklerinin anlaşılması sayesinde yüksek ağ performansı ve güvenliği


Aruba ClearPass Evrensel Profil Oluşturucu: Birkaç dakika içinde kurulup çalıştırılabilen bu bağımsız sanal gereç, eksiksiz bir Ağ Erişim Denetimine hazır olmayan kuruluşlar veya Ağ Erişim Denetiminin bulunmadığı uzak ya da sınırlı alanlar için tasarlandı. Her tür kuruluşun tüm ölçeklenebilirlik ihtiyaçlarını karşılayabilir.

 

Aruba ClearPass Politika Yöneticisi: Kapsamlı profil oluşturma, AAA hizmetinin devre dışı veya etkin olduğu kablolu ve kablosuz politika uygulaması, misafir erişimi, Kendi Cihazını Getir uygulaması, uç nokta analiz kapasiteleri, raporlama ve tümleşik üçüncü taraf güvenlik ve kullanıcı deneyimi odaklı çözüm entegrasyonunu içeren sanal veya fiziksel gereçler.

ClearPass ürün ailesi; cihaz kategorisini, satıcısını, işletim sistemini, IP adresini, ana makine adını, cihaz sahibini ve daha pek çok özelliği ortaya koyan öznitelikleri tespit edip bunların profilini oluşturarak uç noktaları kolayca tespit eder. Otomatik ve BT’ye göre özelleştirilebilen uç nokta sınıflandırması, yeni ve bilinmeyen Nesnelerin İnterneti cihazlarının, görünürlük ve/veya güvenlik uygulamaları için uygun cihaz ailelerine yerleştirilmesini sağlar.Daha fazla esneklik için ClearPass, standart ağ veya SPAN bağlantı noktası izleme özelliğini kullanan dinamik ağ bulma seçenekleri sunar. Bu, büyük uç nokta uygulamalarında, yansıtma için çok sayıda ve pahalı 10G bağlantı noktaları tahsis etmenizi gerektiren eski BT ağ erişim denetimi çözümlerine göre önemli bir avantaj sağlar.
PARÇALI TESPİT YÖNTEMLERİ

 

Çoklu profil oluşturma yöntemleri, her cihaz için olası performans sorunlarının ve tehdit risklerinin belirlenebilmesine yardımcı olan parçalı uç nokta özniteliklerinin toplanmasına yardımcı olur. Bu artırılmış görünürlük ve bağlamsal öngörü ClearPass çözümleri tarafından paylaşılabileceği gibi hangi cihazların ağa bağlanabileceğine ve BT bölümünün olası tehditlere ne kadar hızlı karşılık verebileceğine yönelik politikaların optimize edilmesine yardımcı olması için doğrudan ClearPass Politika Yöneticisi tarafından da kullanılabilir.

 

UÇ NOKTA GÖRÜNÜRLÜĞÜNÜN ÜÇÜNCÜ TARAF ÇÖZÜMLERLE DESTEKLENMESİ

 

ClearPass API’leri, sistem günlüğü mesajlaşması ve Eklentiler özelliği; uç nokta özniteliklerinin güvenlik duvarları, SIEM, uç nokta uyum paketleri ve gelişmiş politika yönetimi için kullanılan diğer çözümlerle paylaşılabilmesini kolaylaştırır. Bu çözümler, uç nokta özniteliklerini, her bir cihaz kategorisi için uygulanan özel kurallara göre trafik düzenleriyle eşleşecek, bağlantıları optimize edecek veya şüpheli trafiği düzeltecek biçimde işleyebilir.DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN

 

ClearPass Evrensel Profil Oluşturucu ve ClearPass Politika Yöneticisi ile bu ürünlerin tüm uç noktaları tespit etme, politikaların uygulanmasına yardımcı olma ve hem kablolu hem de kablosuz ağlarınızı koruma konusunda yapabilecekleri hakkında detaylı bilgi almak için http://www.arubanetworks.com/clearpass adresini ziyaret edebilirsiniz.


Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi