Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NetApp FAS9000 Modüler Hibrit Flash Sistemi
#1
NetApp FAS9000 Modüler Hibrit Flash Sistemi

Veri odaklı bir işletmenin gereksinimleri, mevcut iş yüklerini ve yeni uygulamaları desteklemek için entegre edilmiş ölçeklenebilir, yüksek performanslı donanım ve uyarlanabilir depolama yazılımı kombinasyonuyla depolamaya yeni bir yaklaşım gerektirir. Depolama sistemi tasarımı bakım sürecini düzenlemeli ve depolama sisteminin kullanım süresini uzatmalıdır.

NetApp FAS9000 hibrit depolama sistemleri bu ihtiyaçları karşılamak üzere özel olarak üretilmiştir. NetApp ONTAP® veri yönetimi yazılımını kullanan FAS9000, SAN ve NAS depolama altyapınızı birleştirir. 40 GbE ve 32 Gb FC’den tam anlamıyla faydalanmak üzere tasarlanan FAS9000, NetApp’ın bugüne kadar ürettiği en güçlü FAS sistemidir ve akıllı modüler tasarımı güvenilirliği, kullanılabilirliği ve hizmet verebilme oranını (RAS) artırır. Servis çalışmaları büyük ölçüde kolaylaştırılmıştır ve bu sayede hata riski minimize edilmiş ve süreçleri tamamlamak için gereken süre azaltılmıştır. Tamamen yükseltilebilir modüler tasarım esnekliği artırır, bakımı kolaylaştırır ve platformun kullanım ömrünü uzatır. Böylece donanım yenileme süreci nedeniyle ortaya çıkan kesinti ve harcamaları azaltır.

[Resim: attachment.php?aid=23]

FAS9000 sistemleri NetApp All-Flash FAS (AFF) dizinleriyle gruplandırılabilir ve buluta entegre edilebilir. Böylece optimum performans, depolama kapasitesi ve maliyet etkinliği kombinasyonu sağlamak için verinizi ihtiyaç duyduğunuz konuma taşıyabilirsiniz. Etkinliği kanıtlanmış çeviklik ve veri yönetimi becerilerine sahip FAS9000 hem değişen ticari ihtiyaçlara ayak uydurma esnekliğine sahiptir hem de temel BT gerekliliklerini karşılar.

FAS9000 hibrit depolama sistemleri önceki nesil depolama sistemine oranla %50’ye kadar daha fazla performans sağlayarak verimi artırır, gecikmeyi azaltır ve katı hizmet seviyelerini karşılar. Temel yapılandırmada NVMe teknolojisini temel alan 2 TB’lık yerleşik NetApp Flash Cache™ yer alır. Bu, NetApp Flash Pool™ akıllı veri önbellekleme kullanılarak 16 TB’a kadar yerleşik NVMe flash ve 144 TB’a kadar hibrit flash’la genişletilebilir. Flash performansından tam anlamıyla faydalanabilmeniz için sıcak veriler gerçek zamanlı ve otomatik olarak flash’a gönderilir.

FAS9000’in akıllı, modüler tasarımı üst düzey yükseltilebilirlik ve esneklik sunar. HA çiftlerinin her birinde çift denetleyici ve dört adet bağımsız NVMe flash yuvası bulunur. FAS9000 sistemleri yüksek hızlı 40 GbE NAS ve 32 Gb SAN veri merkezleri kullanımına da imkan tanır. 12 Gb SAS, 40 GbE ve 32 Gb FC’nin yanı sıra hem Ethernet hem de FC bağlanabilirliği için 10 GbE ve esnek 4 port UTA2 adaptörü destekleyen 20 I/O genişleme yuvasıyla üstün bağlanabilirlik sunar. I/O kartları kolaylıkla işletilebilir ve I/O kablosuna dokunulmadan denetleyiciler değiştirilebilir veya yükseltilebilir. Böylece hata ihtimali ortadan kaldırılır.

[Resim: attachment.php?aid=24]

FAS9000 hibrit depolama sistemleri depolama ortamınızı, performans ve kapasite gereksinimleriniz değiştikçe optimize etmenize ve hızlandırmanıza olanak tanır. Kapasite, flash hızlandırması veya I/O bağlanabilirliği desteğini ekleyerek ölçeklendirin. Büyüyen iş yükü gereksinimlerini karşılamak için daha güçlü denetleyicilere yükseltin. Maksimum 172 PB’lık kapasiteyle 2 düğümden 24 düğüme kadar büyüyerek dağıtıklaştırın. Dilerseniz farklı FAS ve AFF modellerini aynı kümede kullanarak her bir iş yükünün tam olarak ihtiyaç duyduğu depolamayı sağlayın.

ONTAP 9’un NetApp FlexGroup özelliği sayesinde FAS9000 büyük ve kolaylıkla yönetilen NAS muhafazaları destekler. Tek bir ad alanı istikrarlı olarak yüksek performans ve dayanıklılıktan taviz verilmeden 20 PB ve 400 milyar dosyaya kadar büyüyebilir.

Verilerinizin güvenliğini korumak için ONTAP’a dahil edilen NetApp Disk Bölümü Şifreleme özelliği herhangi bir FAS (veya AFF) sistemindeki bir disk bölümünü kolaylıkla ve etkin bir şekilde şifreleyebilir. Özel şifreleme disklerine gerek kalmaz.


NetApp FAS9000 Teknik Özellikleri


[Resim: attachment.php?aid=25]


Eklenti Dosyaları Tırnak(lar)
           
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi