Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NetApp ONTAP 9 Veri Yönetimi Yazılımı
#1
NetApp ONTAP 9 Veri Yönetimi Yazılımı

ONTAP 9 yazılımıyla flash, disk ve bulutu kapsayan Veri Dokumasının temeli olan bir hibrit bulut platformu oluşturabilirsiniz. Organizasyonunuz için mümkün olan en iyi kararları verebilmek amacıyla verilerinizi en çok ihtiyaç duyduğunuz an aktarırken sorunsuz bir şekilde yönetin. ONTAP 9, dijital girişiminizin karşı karşıya olduğu zorlukları şu fırsatları sağlayarak ele alır:

• Hizmete alma ve veri yönetimini kolaylaştırma
• Değişen ticari ihtiyaçlarınızı esnek bir şekilde destekleme
• Girişim uygulamalarınızı güçlendirme

[Resim: attachment.php?aid=26]

Kanıtlanmış işletme verimliliğiyle depolama ortamınızı sadeleştirebilirsiniz. Girişim iş yüklerinize yönelik yeni depolama sistemlerini (Oracle, SAP, Microsoft SQL Server, VDI ve VMware) 10 dakikadan kısa sürede hizmete alın ve yapılandırın. Üretkenliği artırmak için önemli süreçleri otomatik hale getirin. Yerleşik şifrelemeyle verilerinizin güvenliğini sağlayın. Tek bir yönetim konsoluyla depolamanıza ilişkin genel bir görünüm elde edin. Normal çalışma saatlerinde uygulamaları veya kullanıcı bağlantılarını kesintiye uğratmadan güncelleme yapın.

ONTAP 9 yazılımıyla tasarlanmış sistemler, yazılım tanımlı depolama (SDS) ve bulut mimarisi seçimlerinizi esnek bir şekilde hizmete alırken veri yönetimini tek çatı altında toplayın. Altyapınızı Dockers ve OpenStack gibi yeni yazılım yığınlarıyla modernleştirebilirsiniz. Büyüdükçe, hem SAN hem de NAS ortamlardaki kapasitenizi artırın. Bunlara ek olarak all-flash ve hibrit flash depolama Nodelarını daha büyük depolama Clusterlarında toplayın ve buluta bağlayın. Böylece verilerinizi kesintisiz bir şekilde taşırken en iyi performans, kapasite ve maliyet etkinliği kombinasyonunu sağlayan Nodeden verilerinize erişin.


İhtiyaç duyduğunuz zengin veri hizmetlerinden taviz vermeden girişim uygulamalarını flash ile hızlandırın. Küçükten başlayın ve işletmeniz büyüdükçe depolama ortamınızı ölçeklendirerek geniş kapasiteli SSD’ler veya sabit sürücüler (HDD’ler) kullanarak ve tek Cluster içinde 24 Nodeye kadar genişleyerek büyüyün. Depolama ayak izinizi en alt seviyeye düşürürken etkin kapasitenizi en üst seviyeye çıkarmak için lider ONTAP veri azaltma teknolojilerinden faydalanın ve genel depolama maliyetlerinizi azaltın. Bunların yanı sıra normal çalışma saatleri sırasında bile kullanıcı verilerine ve uygulamalara erişimi kesmeden altyapınızın bakımını sağlayabilirsiniz. 

ONTAP 9, depolama ortamınızı çok çeşitli mimarilerde tasarlayabilmeniz ve hizmete alabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği sağlar. Böylece değişen ticari ihtiyaçlarınıza en uygun yaklaşımı benimseyebilirsiniz:

• NetApp tasarlanmış sistemler: All Flash FAS (AFF) sistemleri ve hibrit disk FAS sistemler
• Birleştirilmiş altyapı: FlexPod®
• SDS olarak emtia sunucular: ONTAP Seçkisi
• Üçüncü taraf dizinlerin önünde: FlexArray®
• Bulutun yanında: Bulut için NetApp Özel Depolama (NPS)
• Bulutta: ONTAP Cloud

ONTAP 9 kullanan depolama sistemleri, SAN ve NAS sistemlerini birkaç terabayt’tan 172 PB’ye kadar şeffaf bir şekilde ölçeklendirebilir. SSD ve HDD kapasitesi ekleyerek ölçeklendirin. İşletmenizin ihtiyaçları arttıkça Clusterınızı 24 Nodeye kadar sorunsuz bir şekilde genişletmek için ek depolama denetleyicileri ekleyerek dağıtıklaştırın.

ONTAP 9, yönetimi kolay geniş NAS konteynerlerini de destekler. FlexGroup ile tek bir ad alanı istikrarlı olarak yüksek performans ve dayanıklılıktan taviz verilmeden 20 PB ve 400 milyar dosyaya kadar büyüyebilir.


NetApp ONTAP 9 Yazılım Özellikleri

[Resim: attachment.php?aid=27]


Eklenti Dosyaları Tırnak(lar)
       
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi