Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Storage Teknolojisinde RDMA devrimi
#1
Storage Teknolojisinde RDMA devrimi
Son birkaç yıl içinde veri patlaması ile, veri depolama, kurumsal karar vericiler arasında sıcak bir konu haline gelmiştir. Saklanmalıdır verilerin büyük miktarlarda için yeterli alan var artık yeterli değildir; depolanmış veri işleme ve gerçek zamanlı veri analiz etme yeteneğini engelleyen darboğaz olmadan erişilebilir olması gibi kritik öneme sahiptir.
 
Geleneksel olarak, erişen sabit disk depolama milisaniye onlarca aldı ve ilgili ağ ve protokol giderleri mikrosaniye yüzlerce, genel erişim süresi ihmal edilebilir bir oranda idi.
 
O zaman, ağlar 1Gb / s bant genişliği koştu ve SCSI TCP tabanlı iSCSI uzaktan erişim için geliştirilen iken yerel depolama erişmek için kullanılan protokol oldu.
 
depolama teknolojisi geliştirilmiş ve Katı Hal Diskler (SSD) norm haline geldi Ancak, bir kez erişim zamanı mikrosaniye yüzlerce büyüklük iki emir düştü. ağ ve protokol erişim süreleri benzer bir faktör azalarak sürece, yeni medya teknoloji ile yapılan kazanımları etkisiz bir darboğaz yaratacaktır.
 
Bu ağ, hatta 100GB / sn daha hızlı veri transferi sürüş şimdi daha büyük gibi 40Gb / s olarak bant genişliği ve işlemek zorunda anlamına geliyordu. uzaktan erişim için iSCSI seçim protokol hala; Bununla birlikte, TCP RDMA (Roce) veri düzlemi işlemi için tercih edilen bir taşıma oldu ve Iser iSCSI'nin bir donanım olarak geliştirilmiştir, böylece, artık etkili yeterliydi.
SSD erişim blok depolama erişimi mevcut ekosistemine uyumluluğu korumak için SCSI tabakası altında benzetilmiş, ama o SCSI ile ilişkili tüm yükü miras. Son zamanlarda, NVMe yüksek eşzamanlılık sağlayan ve SCSI yükü ortadan kaldırarak, flash medya daha verimli erişim için icat edilmiştir. Kumaşlar üzerinde NVMe gelişmiş depolama medya teknolojileri için gerekli depolama protokolleri inşa edildiği temel vakıf olarak RDMA gerektiren bir RDMA tabanlı protokol olarak tanımlanır. Roce Ethernet / IP ve InfiniBand ağları üzerinde çalışan bir endüstri standardı bir protokoldür ve mevcut en verimli RDMA uygulamasıdır.
 
Mellanox piyasadaki en etkin bir şekilde uygulanması ile, RDMA çözümleri için dünyanın lideri konumundadır. Mellanox ayrıca 2015 yılında alt mikrosaniye gecikme ile uçtan uca 100GB / s çözümleri sunan ilk olma, ağ performans iyileştirmeleri için pace-setter olduğunu.
 
Şimdi, depolama medya teknolojisi henüz başka 100 kat performans sıçrama eşiğinde olduğunu ve bu Intel'in 3D xPoint teknolojisi gibi kavramlar daha da verimli ağ gerekecektir fikrini pekiştirmek. Mellanox ağ yol haritası geliştirilmesi ön planda kalır ve ileriye depolama için en verimli çözümler sunmak için güvenilemez.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi