Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veeam Backup for Office 365 Soru & Cevap
#1
Veeam Backup for Office 365 Soru & Cevap

S:  Veeam For Office 365 lisanslamasını nasıl yapıyoruz ? 
     C: Kullanıcı başı lisanslama durumu söz konusudur. Her bir kullanıcı için bir lisans satın alırsınız. Örnek verecek olur 100 kullanıcılık bir organizasyon için 100 Kullanıcılık Veeam For Office 365 lisansı satın almanız gerekiyor.

S: Veeam For Office 365 Konsol üzerinden birden fazla organizasyonda ki kullanıcılarımın yedeklerini aldırabilir miyim ?
     C: Evet aldırabilirsiniz. Veeam For Office 365 konsolu üzerinde birden fazla organizasyon ekleyebilir ve bu kullanıcıların yedeklerini aldırabilirsiniz.

S: Office 365 organizasyonumda +1000 kullanıcım var ancak bunların bir çoğu eski kullanıcı, bu kullanıcıların tamamı için lisans satın almam gerekir mi ?
     C: Hayır gerekmez. Veeam For Office 365 üzerinde sadece backup alma işlemi gerçekleştirdiğiniz kullanıcılar için lisans kullanımı yapmış olursunuz. Örnek verecek olursak; Veeam Konsol üzerine eklediğimiz organizasyonumuzda +1000 kullanıcımız mevcut, biz bir backup job oluşturduk ve içerisinde 500 kullanıcının backuplarını almak istiyoruz. 1000 kullanıcılık lisansımızdan 500 adet kullanmış oluyoruz. Yani kullanıcı sayısı kadar değil, backup job üzerinde backup almak istediğimiz kullanıcı sayısı kadar lisans alıyoruz.

S: Veeam Perpetual lisans ve VCSP programına dahil değilim. Veeam For Office 365 lisansı satın alabilir miyim ?
     C: Evet satın alabilirsiniz. Veeam CPU lisanslama veya Cloud programına dahil olmasınız bile kurumunu için Veeam For Office 365 lisansına sahip olabilirsiniz.

S: Mevcut bir Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) iş ortağıyım. Promosyona ya da Veeam For Office 365 Backup satın almaya hak kazanır mıyım?
     C: Hayır. VCSP iş ortakları şu anda bu promosyondan yararlanamaz ve Microsoft Office 365 için Veeam Backup kiralama lisansı satın alamazlar. Ancak, bu seçeneklerin gelecekte VCSP iş ortaklarına sunulmasını bekliyoruz.
Bul
Alıntı
#2
Burada ayrıca "Kernel Office 365 Backup and Restore" olarak bilinen başka bir etkili ve güvenli Office 365 yedekleme yazılımı önermek isterim. Bunu kullanarak, tek seferde birden çok Office 365 posta kutusunu yedekleyebilir ve bunları PST biçimleri olarak kaydedebilirsiniz. Yazılım ayrıca CSV dosyalarını kullanarak birden çok Office 365 posta kutusu eklemenizi de sağlar. Office 365 son kullanıcıları ve yöneticileri için uygundur. Yazılım hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edin: https://www.nucleustechnologies.com/office-365-backup/
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi