Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vmware Vcenter Server with Veeam Plug-in
#1

Arkadaşlar Merhaba,


Vcenter Server Web client üzerinden, Veeam sunucunuza erişim sağlamanda hızlı bir şekilde yedek alabileceğinizi yada günlük yedek işlerinizi kontrol edebileceğiniz biliyor muydunuz ? Veeam Plug-in sayesinde anlık yedek çözümlerimizde kullandığımız VM snapshot ihtiyacımızı daha aza indirgemiş, daha sağlıklı ve kullanışlı bir yol haritası çizmiş oluyoruz.

Bilmeyenler yada henüz tanışmamış olanlar için küçük bir bilgi güncellemesi paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz üzere Veeam üreticisinin en çok desteğe sahip olan üreticilerin başında Vmware geliyor. Web Client Plug-in desteklediği ve benim sıklıkla kullandığım ve beğendiğim bir özelliktir.


Veeam Enterprise Manager konsolu üzerinde Vcenter Server ile entegre ettiğimiz Web Client Plug-in bize, Vcenter Server üzerinde sol tarafta bulunan Navigator bölümündeki Guest OS'lere sağ tuş ile tıklayarak yedek aldırmamıza yardımcı oluyor. Konuyla ilgili ekran görüntülerini ve ilgili linkleri aşağıda paylaşıyorum.


Ürün ile alakalı bütün sorularınızda bana ulaşabilirsiniz. Mail

Bul
Alıntı
#2
Eline Sağlık Özgür Hocam
-- Kerem ŞUĞLE --
Bul
Alıntı
#3
Özgür bey VMware ve Veeam adminleri için yararlı bir makale olmuş, elinize sağlık.
Eş, Baba, Acemi ama Hevesli Aşçı, Bilişim Firması (Bilpem.com(Eski)) Kurucusu, Blogger, Çözüm Uzmanı, Teknoloji Sever, Eğitmen.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi